HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan AKP’ye tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ve Büyük Birlik Partisi Başkanı Mustafa Destici‘nin ardından Zekeriya Yapıcıoğlu da AKP ekonomi politikaları hakkında konuştu, emekliler için seyyanen zam istedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Yapıcıoğlu, partisinin Kızıltepe ilçesindeki 4’üncü olağan kongresine katıldı.

“EMEKLİNİN TAKATİ KALMAMIŞTIR”

Yapıcıoğlu kongrede, “Emeklilere ‘yılbaşını bekleyin, yılbaşında sizleri rahatlatacağız’ demeniz yetmez. Emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takati kalmamıştır. Mutlaka yılbaşını beklemeden bir ara zam yapılmalı ve bizim önerimiz seyyanen her emeklinin aldığı maaşına 5 bin lira ilave yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, vatandaşların tamamını kapsayacak bir anayasa yapma çağrısında bulunarak, “1980 senesinde bir askeri darbe oldu, bu askeri cunta bir anayasa sipariş etti, 1982 senesinde dipçik zoruyla bu anayasayı millete kabul ettirdi. Bu anayasada 20 kez değişiklik yapıldı, bu anayasa maddelerinin 3’te 2’sinin fazlası değiştirildi. Ama bu anayasa halen 1982 cunta anayasasıdır. Bu ayıp siyaset kurumuna yeter. Gelin ey siyasi partiler, gelin ey bu işle ilgili olan sivil toplum kuruluşları, gelin ey buna kafa yoran akademik çevreler ve bu mevzuda söz söyleme yetkisine sahip olan herkes, gelin bir araya toplanalım. Nasıl bir anayasa yapabileceğimizi, toplumsal barışı tesis edecek ve 85 milyon vatandaşının tamamını kapsayacak bir anayasayı birlikte yapalım. Bu çağrımız devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x