Satın aldıkları arabaların kilometrelerini düşürerek pahalıya satan 25 kişi gözaltına alındı

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Ataşehir’de belirli kişilerin araç satın aldıktan sonra kilometrelerini düşürerek yeniden satışa sundukları, bu şekilde haksız kazanç elde ederek dolandırıcılık yaptıkları bilgisine ulaştı ve çalışma başlattı.

Ekipler, yüksek kilometreli araçları satın alan şüphelilerin, iş birliği yaptıkları oto-elektronik dükkanlarında araçların kilometrelerini düşürdüklerini, ardından internet sitelerinde araçları satılık ilanlarıyla pazarladıklarını tespit etti. Alıcılarla birlikte gittikleri ekspertiz firmalarından sahte raporlar aldıktan sonra araçları hileli bir şekilde sattıkları belirlendi. Ekipler, 31 aracı bu yöntemle satarak vatandaşları dolandıran 25 şüpheliyi tespit etti ve teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon sırasında, araçların kilometrelerini düşüren oto-elektrikçide çalışanlar ile sahte ekspertiz raporu verenler de dahil olmak üzere 25 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x