Disney, Epic Games’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Epic Games ve Disney popüler Disney, Pixar, Marvel ve Star Wars karakterlerini ve serilerini içeren geniş, ortak bir sanal dünya yaratmak amacıyla bir ortaklık yapıldığını duyurdu. Anlaşmaya göre iki şirket, kendi deyimleriyle “açık oyun ve eğlence evreni” yaratmak için birlikte çalışıyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak The Walt Disney Company, Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Bu, Disney’in yeni büyüme yolları arayan gelişen oyun endüstrisinde bugüne kadarki en büyük yatırımını temsil ediyor.

Epic’in Unreal Engine’i ile kullanıcılar Star Wars, Marvel, Pixar ve daha fazlası gibi özelliklere dayalı simüle edilmiş dünyaları keşfedebilecekler. Fortnite’a bağlı yeni evren, kullanıcılara oyun, eğlence ve sosyal deneyimler aracılığıyla Disney içeriğiyle etkileşim kurmanın birçok yolunu sunacak.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor: “Birinci sınıf bir oyun deneyimi olmasının ve Fortnite ile birlikte çalışmanın yanı sıra yeni kalıcı evren, tüketicilere Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar ve daha fazlasından içerik, karakter ve hikayelerle oynama, izleme, alışveriş yapma ve bunlarla etkileşime geçme konusunda çok sayıda fırsat sunacak.

Oyuncular, oyuncular ve hayranlar kendi hikayelerini ve deneyimlerini yaratabilecek, fandomlarını belirgin bir Disney tarzında ifade edebilecek ve içerikleri sevdikleri şekillerde birbirleriyle paylaşabilecekler. Bunların hepsi Unreal Engine tarafından desteklenecek.”

Peki, bu büyük anlaşmadan sizlerin beklentileri neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x